Prečo sa vykurovanie infrafóliami oplatí?

Inštalácia je o 50 % lacnejšia ako pri plynovom podlahovom vykurovaní

Podlahové vykurovanie pomocou vykurovacej fólie Heat Decor vyjde s prácou aj realizáciou pre 100 m dom cca do 3000 Eur. Na porovnanie, ak chcete plynový kotol, náklady na prípojku, komín, kotol, trubky a podobne dosiahnu 8000 až 10 000 Eur v závislosti od kvality kotla. Pri riešení s fóliame ste stále 5000-7000 v pluse. Samozrejme je potrebný bojler na úžitkovú teplú vodu, ale ten spraví cca 600 Eur.

Aké sú náklady na vykurovanie? 

V dnešných moderných nízkoenergetických novostavbách sú náklady cca 40 centov na meter štvorcový vykurovanej plochy. To znamená že pri 100m2 dome budete platiť mesačne cca 40 Eur za vykurovanie. Ak si spočítate že oproti plynu ste ušetrili na počiatočnej investícii  5000 Euro, tak vykurujete najbližších 10 rokov zadarmo. 

Nepotrebujete kotol, postačuje menšia technická miestnosť. 

Vykurovacie fólie sa inštalujú priamo do podlahy, a jediná predpríprava čo k nim potrebujete je natiahnuť kábel z rozvádzača v stene…Takže v technickej miestnosti musíte mať ohrievač na teplú vodu, ale nepotrebujete kotol. 

Presnejšia a rýchlejšia regulácia 

Vykurovacia fólia pracuje spôsobom hreje/nehreje. Voda v podlahe má dlhú zotrvačnosť a takisto dlhšie trvá kým vychladne a prípadne sa ohreje. Vykurovacia fólia hreje plošne takže nábeh vykurovania je tiež rýchlejší. Akonáhle termostat zaznamená že už nepotrebuje teplo, odstaví vykurovaciu fóliu a v tomk kmomente je kúrenie vypnuté.